Rajoni

Bilanci në Itali/ Mbi 19 mijë të infektuar dhe 459 të vdekur gjatë orëve të fundit

Ndërkohë, që kanë ndërruar jetë 459 pacientë dhe 2,584 njerëz janë vendosur nën kujdesin intesiv. Ndërsa, sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë, 23,402 persona janë të shtruar në spital me simptoma jo shumë të rënda, 668 më pak se dje.
Featured image of article: Bilanci në Itali/ Mbi 19 mijë të infektuar dhe 459 të vdekur gjatë orëve të fundit Foto ilustruese

ITALI-Shifra e të infektuarve me Covid-19 në Itali është rritur. Sipas mediave italiane, gjatë 24 orëve janë kryer 152,334 testime dhe kanë rezultuar pozitiv 19,037 persona.

Ndërkohë, që kanë ndërruar jetë 459 pacientë dhe 2,584 njerëz janë vendosur nën kujdesin intesiv. Ndërsa, sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë, 23,402 persona janë të shtruar në spital me simptoma jo shumë të rënda, 668 më pak se dje.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Që prej fillimit të pandemisë në Itali janë shënuar pozitiv 2,009,317 persona dhe kanë ndërruar jetë 70,900 pacientë. Sakaq, ditën e sotme vendi është shpallur një zonë e kuqe dhe ka hyrë në izolim total.

(k.a/dosja.al)

Shto Koment