Rajoni

Bilanci në Greqi/ Mbi 1,882 të infektuar dhe 100 të vdekur nga Covid-19 gjatë orëve të fundit

Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 1,882 raste të reja infektimi dhe kanë ndërruar jetë 100 vdekje pacientë. Ndërkohë  4958 raste infektimi janë shkaktuar si pasojë e udhëtimeve nga jashtë vendit.
Featured image of article: Bilanci në Greqi/ Mbi 1,882 të infektuar dhe 100 të vdekur nga Covid-19 gjatë orëve të fundit Foto ilustruese

GREQI–  Greqia është një nga vendet që po përballet me një valë të dytë të Covid-19 dhe si pasojë ka shtrënguar masat parandaluese. Sipas mediave greke, në 24 orët e fundit, vendi ka shënuar një rekord të ri, ku 622 persona ndodhen në intubim.

Sakaq, gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 1,882 raste të reja infektimi dhe kanë ndërruar jetë 100 vdekje pacientë. Ndërkohë  4958 raste infektimi janë shkaktuar si pasojë e udhëtimeve nga jashtë vendit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Që prej fillimit të pandemisë në Greqi janë shënuar 111,537 raste infektimi nga të cilat 52.9% janë burra. Ndërsa numri i pacientëve që kanë ndërruar jetë është  2706.

(k,a/dosja.al)

Shto Koment