Rajoni

BILANCI/ 1,155  raste të reja dhe 78 të vdekur nga koronavirusi në Greqi

Gjatë 24 orëve të fundit autoritetet shëndetësore kanë njoftuar 1,155 raste të reja me koronavirus në vend.
Featured image of article: BILANCI/ 1,155  raste të reja dhe 78 të vdekur nga koronavirusi në Greqi Foto Ilustruese

GREQI– Vijon të jetë i lartë numri i infeksioneve të reja në Greqi. Gjatë 24 orëve të fundit autoritetet shëndetësore kanë njoftuar 1,155 raste të reja me koronavirus në vend.

Numri i përgjithshëm i rasteve me COVID shkon në 128,710 , nga të cilat 52.5% janë burra.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

542 qytetarë po trajtohen me intubim. Mosha e tyre mesatare është 66 vjeç. Raportohet së në 24 orët e fundit janë shënuar  78 vdekje, duke e çuar  numrin e fataliteteve në 3,948  gjithsej.

(kle.mu./dosja.al)

Shto Koment