Bota

Bilanc tragjik në SHBA/ Gjatë 24 orëve regjistrohen 510 viktima dhe 10,084  raste të reja me Covid-19

Sipas autoriteteve shëndetësore së fundmi në vend janë regjistruar 10,084 raste të reja dhe numri në total i të infektuarve ka shkuar në  1,778,545.
Featured image of article: Bilanc tragjik në SHBA/ Gjatë 24 orëve regjistrohen 510 viktima dhe 10,084  raste të reja me Covid-19 Foto Ilustruese

SHBA- 510 raste të reja janë regjistruar gjatë 24 orëve në SHBA duke e çuar numrin total të viktimave në 103,840.

Sipas autoriteteve shëndetësore së fundmi në vend janë regjistruar 10,084 raste të reja dhe numri në total i të infektuarve ka shkuar në  1,778,545.

Që nga fillimi i pandemisë deri më tani në Amerikë janë 502,116 shëruar persona ndërsa në gjendje të rëndë për jetën janë 17,161 pacientë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Në SHBA gjithsej janë kryer 16,488,420 testime për identifikimin e personave me Covid-19

Burimi:.worldometers

(A.K.Dosja.al)

Shto Koment