Bota

Bilanc tragjik në Rusi/ Gjatë 24 orëve regjistrohen mbi 9 mijë raste të reja dhe 162 viktima nga Covid-19

Ndërkohë sipas të dhënave të publikuara nga Ministria e shëndetësisë së fundmi janë regjistruar 9,035raste të reja dhe numri në total i të infektuarve ka shkuar në 414,878.
Featured image of article: Bilanc tragjik në Rusi/ Gjatë 24 orëve regjistrohen mbi 9 mijë raste të reja dhe 162 viktima nga Covid-19 Foto ilustruese

RUSI– 162 persona kanë humbur jetën gjatë 24 orëve në Rusi duke e çuar në total numrin e viktimave në 4,855

Ndërkohë sipas të dhënave të publikuara nga Ministria e Shëndetësisë së fundmi janë regjistruar 9,035raste të reja dhe numri në total i të infektuarve ka shkuar në 414,878.

Deri më tani në Rusi janë shëruar 175,877  persona ndërsa në gjendje kritike për jetën janë 2,300 pacientë. Që nga fillimi i pandemisë deri më tani në  vend janë kryer 10,923,108 testime.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Burimi: Worldometers

(A.K.dosja.al)

Shto Koment