Bota

Bilanc tragjik në Meksikë/ Gjatë 24 orëve të fundit regjistrohen 5,681 raste të reja dhe 741 viktima

Autoritetet raportuan gjithashtu se sot u regjistruan edhe 5,681  raste të reja pozitiv edhe numri në total i të prekurve tashmë ka arritur në 231,770 pacientë.
Featured image of article: Bilanc tragjik në Meksikë/ Gjatë 24 orëve të fundit regjistrohen 5,681 raste të reja dhe 741 viktima Foto Ilustruese
Përditësuar:

MEKSIKË- Ministria e Shëndetësisë në Meksikë, ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit në vend janë regjistruar 741  viktima nga koronavirusi dhe numri në total i të vdekurve që nga fillimi i pandmisë ka shkuar në 28,510 persona.

Autoritetet raportuan gjithashtu se sot u regjistruan edhe 5,681  raste të reja pozitiv edhe numri në total i të prekurve tashmë ka arritur në 231,770 pacientë.

Sot numri i të shëruarve në vend ka shkuar në 138,319 persona ndërsa në gjendje të rëndë janë  378  pacientë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Burimi:.worldometers

(A.K.Dosja.al)

Shto Koment