Bota

Bilanc tragjik në Meksikë/ Gjatë 24 orëve të fundit regjistrohen 5,432 raste të reja dhe 648 viktima

Autoritetet raportuan gjithashtu se sot u regjistruan edhe 5,432 raste të reja pozitiv dhe numri në total i të prekurve tashmë ka arritur në 226,089 pacientë.
Featured image of article: Bilanc tragjik në Meksikë/ Gjatë 24 orëve të fundit regjistrohen 5,432 raste të reja dhe 648 viktima Foto ilustruese

MEKSIKË- Ministria e Shëndetësisë në Meksikë, ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit në vend janë regjistruar 648 viktima nga koronavirusi dhe numri në total i të vdekurve që nga fillimi i pandmisë ka shkuar në 27,769 persona.

Autoritetet raportuan gjithashtu se sot u regjistruan edhe 5,432 raste të reja pozitiv edhe numri në total i të prekurve tashmë ka arritur në 226,089 pacientë.

Sot numri i të shëruarve në vend ka shkuar në 134,957 persona ndërsa në gjendje të rëndë janë 1,754 pacientë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Burimi:worldometers

(A.K.Dosja.al)

Shto Koment