Bota

Bilanc tragjik në Itali/ 636 viktima dhe 37,978 raste të reja regjistrohen në 24 orët e fundit nga Covid-19 

Në 24 orët e fundit në të gjithë territorin e Italisë kanë vdekur 636 persona dhe janë infektuar 37,978 të tjerë. Me bilancin e sotëm numri i përgjithshëm i viktimave ka shkuar në 43,589 ndërsa numërohen në total 1,066,401  pacientë të infektuar. 
Featured image of article: Bilanc tragjik në Itali/ 636 viktima dhe 37,978 raste të reja regjistrohen në 24 orët e fundit nga Covid-19  Foto ilustruese

ITALI- Italia është një ndër vendet më të goditura nga koronavirusi, ku ndryshe është quajtuar edhe si epiqendra e Covid-19 në Europë.

Në 24 orët e fundit në të gjithë territorin e Italisë kanë vdekur 636 persona dhe janë infektuar 37,978 të tjerë. Me bilancin e sotëm numri i përgjithshëm i viktimave ka shkuar në 43,589 ndërsa numërohen në total  1,066,401 pacientë të infektuar.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Që prej fillimit të pandemisë deri më tani në Itali janë shëruar 387,758  persona dhe numri i personave që janë në gjendje të rëndëë për jetën është 3,170 pacientë.të infektuar që prej fillimit të shpërthimit.

(A.k.dosja.al)

Shto Koment