Rajoni

Bilanc tragjik në Greqi/ Në 24 orët e funsit regjistrohen 1,498 raste të reja dhe 103 viktima me Covid-19 

Me shtimin e shifrave të ditës së sotme në Greqi, që prej fillimit të pandemisë janë regjistruar në total 1,630 viktima, ndërsa numri i të infektuarve ka shkuar në 91,619  persona.
Featured image of article: Bilanc tragjik në Greqi/ Në 24 orët e funsit regjistrohen 1,498 raste të reja dhe 103 viktima me Covid-19  Foto ilustruese

GREQI –Ditën e sotme në Greqi janë regjistruar 1,498 raste me Covid-19, ndërsa 103  qytetarë e kanë humbur jetën si pasojë e Covid-19.

Me shtimin e shifrave të ditës së sotme në Greqi, që prej fillimit të pandemisë janë regjistruar në total 1,630 viktima, ndërsa numri i të infektuarve ka shkuar në 91,619  persona.

Ndërkohë që prej fillimit të emergjencës shëndetësore deri më tani janë shënuar të 9,989 infektuar sakaq 540 qytetarë grekë po trajtohen në intubim.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ndërkohë në Greqi për të parandaluar përhapjen e koronavirusit,  janë mbyllur edhe kopshtet e shkollat, si dhe ditën e sotme ka mbyllur dhe kufijtë me Shqipërinë.

(A.k.dosja.al)

Shto Koment