Rajoni

Bilanc tragjik në Greqi/ Në 24 orët e fundit regjistrohen 99 viktima dhe mbi 2 mijë raste të reja me Covid-19 

Me shtimin e shifrave të ditës së sotme në Greqi, që prej fillimit të pandemisë janë regjistruar në total 2,001 viktima, ndërkohë numri i personave që janë prekur nga sëmudnja vdekjeprurëse ka shkuar në 99,306 të tjerë.
Featured image of article: Bilanc tragjik në Greqi/ Në 24 orët e fundit regjistrohen 99 viktima dhe mbi 2 mijë raste të reja me Covid-19  Foto ilustruese

GREQI– Ditën e sotme në Greqi janë regjistruar 2,018 raste me Covid-19, ndërsa 99 qytetarë e kanë humbur jetën si pasojë e Covid-19.

Me shtimin e shifrave të ditës së sotme në Greqi, që prej fillimit të pandemisë janë regjistruar në total 2,001 viktima, ndërkohë numri i personave që janë prekur nga sëmudnja vdekjeprurëse ka shkuar në 99,306 të tjerë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ndërkohë që prej fillimit të emergjencës shëndetësore deri më tani janë shënuar 9,989 të infektuar sakaq 608 qytetarë grekë janë në gjendje të rëndë për jetën.

(A.k.dosja.al)

Shto Koment