Rajoni

Bilanc tragjik në Greqi/ Në 24 orët e fundit regjistrohen 59 viktima dhe 3,227  raste të reja me Covid-19 

Me shtimin e shifrave të ditës së sotme në Greqi, që prej fillimit të pandemisë janë regjistruar në total 1,347 viktima, ndërsa numri i të infektuarve ka shkuar në 85,261 persona.
Featured image of article: Bilanc tragjik në Greqi/ Në 24 orët e fundit regjistrohen 59 viktima dhe 3,227  raste të reja me Covid-19  Foto ilustruese

GREQI –Ditën e sotme në Greqi janë regjistruar 3,227  raste me Covid-19, ndërsa 59 qytetarë e kanë humbur jetën si pasojë e Covid-19.

Me shtimin e shifrave të ditës së sotme në Greqi, që prej fillimit të pandemisë janë regjistruar në total 1,347 viktima, ndërsa numri i të infektuarve ka shkuar në 85,261 persona.

Ndërkohë që prej fillimit të emergjencës shëndetësore deri më tani janë shënuar të 9,989 infektuar sakaq 499 qytetarë grekë po trajtohen në intubim.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ndërkohë në Greqi për të parandaluar përhapjen e koronavirusit,  janë mbyllur edhe kopshtet e shkollat, si dhe ditën e sotme ka mbyllur dhe kufijtë me Shqipërinë.

(A.k.dosja.al)

Shto Koment