Bota

Bilanc tragjik në Francë. 499 persona humbin jetën brenda 24 orëve nga COVID-19

Mësohet se vetëm gjatë 24 orëve janë shënuar 499 viktima duke e çuar në 3523 numrin e të vdekurëve.
Featured image of article: Bilanc tragjik në Francë. 499 persona humbin jetën brenda 24 orëve nga COVID-19 Foto Ilustruese

FRANCË- Edhe Franca është një nga vendet e prekura nga koroavirusi ku numri i viktimave po rritet ndjeshëm. Mësohet se vetëm gjatë 24 orëve janë shënuar 499 viktima duke e çuar në 3523 numrin e të vdekurve.

Ndërsa brenda ditës janë regjistruar 7578, të infektuar me koronavirus dhe numri total ka shkuar në 52.128.

Deri më tani janë shëruar 7927 persona, ndërkohë që 5056 pacientë janë në spital në gjendje kritike.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Në rang global janë regjistruar mbi 40 mijë viktima nga COVID-19. Europa tashmë është epiqendra e COVID-19. Numri i viktimave në Itali ka shkuar në 12,428. Po kështu, numri i viktimave është rritur ndjeshëm edhe në Spanjë, deri më tani 8,269 persona kanë ndërruar jetë. COVID-19 është përhapur edhe në Ballkan. Në Kosovë ka shkuar në 108 numri i të prekurve dhe deri më tani ka humbur jetën vetëm një person. Në vendin tonë ka 243 persona të infektuar dhe 15 viktima.

Burimi; dailymail

(A.K.Dosja.al)

Shto Koment