Bota

Bilanc tragjik në Brazil/ Shkon rreth 93 mijë numri i viktima dhe mbi 2.6 milionë i të infektuarve nga Covid-19

Në 24 orët e fundit janë raportuar 221  të vdekur duke e çuar numrin në 92,789  numrin total të viktimave që prej fillimit të pandemisë. Ndërkohë së fundmi janë regjistruar 9,378 raste të reja dhe numri në total i të prekurve ka shkuar në 2,675,676 të tjerë.
Featured image of article: Bilanc tragjik në Brazil/ Shkon rreth 93 mijë numri i viktima dhe mbi 2.6 milionë i të infektuarve nga Covid-19 Foto Ilustruese

BRAZIL-Brazili është një ndër vendet më të goditura nga koronavirusi, ku ditë pas dite shënohet një numër i lartë i personave të infektuar.

Në 24 orët e fundit janë raportuar 221  të vdekur duke e çuar numrin në 92,789  numrin total të viktimave që prej fillimit të pandemisë. Ndërkohë së fundmi janë regjistruar 9,378 raste të reja dhe numri në total i të prekurve ka shkuar në 2,675,676 të tjerë.

Në Brazil që nga fillimi i pandemisë e deri më tani janë shëruar 1,884,051 pacientë ndërkohë aktualisht në gjendje të rëndë për jëtën janë 8,318 të tjerë. Ndërkohë qeveria e Brazilit vijon të bëjë thirrje që qytetarët të zbatojnë rregullat në mbrojtjen nga koronavirusi, por ende Brazili renditet si vendi i dytë më i goditur në botë nga Covdid-19.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Burimi: .worldometers

(a.k.dosja.al)

Shto Koment