Bota

Bilanc i ZI në Itali/ Regjistrohen 34,767 raste të reja dhe 692 viktima nga Covid-19 në 24 orët e fundit

Në 24 orët e fundit në të gjithë territorin e Italisë kanë vdekur 692 persona dhe janë infektuar 34,767 të tjerë. Me bilancin e sotëm numri i përgjithshëm i viktimave ka shkuar në 49,261 ndërsa numërohen në total 1,380,531 të infektuar që prej fillimit të shpërthimit.
Featured image of article: Bilanc i ZI në Itali/ Regjistrohen 34,767 raste të reja dhe 692 viktima nga Covid-19 në 24 orët e fundit Foto ilustruese

ITALI- Italia është një ndër vendet më të goditura nga koronavirusi, ku ndryshe është quajtuar edhe si epiqendra e Covid-19 në Europë.

Në 24 orët e fundit në të gjithë territorin e Italisë kanë vdekur 692 persona dhe janë infektuar 34,767 të tjerë. Me bilancin e sotëm numri i përgjithshëm i viktimave ka shkuar në 49,261 ndërsa numërohen në total 1,380,531 të infektuar që prej fillimit të shpërthimit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Që prej fillimit të pandemisë deri më tani në Itali janë shëruar 539,524 persona dhe numri i personave që janë në gjendje të rëndëë për jetën është 3,758 pacientë.

(A.k.dosja.al)

Shto Koment