Rajoni

Bilanc i zi në Greqi/ Në 24 orët e fundit regjistrohen 372 raste të reja dhe 4 viktima nga Covid-19

Kështu me shtimin e rasteve të reja të ditës së sotme numri në total i infektuarve që nga fillimi i pandemsië ka shkuar në 12,452 persona ndërsa i të vdekurve ka shkuar në 297 të tjerë. 
Featured image of article: Bilanc i zi në Greqi/ Në 24 orët e fundit regjistrohen 372 raste të reja dhe 4 viktima nga Covid-19 Foto Ilustruese

GREQI-Greqia ka shënuar sot një tjetër rekord sa i përket shifrave të COVID-19.

Sipas të dhënave të publikuara gjatë 24 orëve e fundit janë regjistruar  372 raste janë regjistruar dhe 4 viktima nga Covid-19.

Kështu me shtimin e rasteve të reja të ditës së sotme numri në total i infektuarve që nga fillimi i pandemsië ka shkuar në 12,452 persona ndërsa i të vdekurve ka shkuar në 297 të tjerë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Në Greqi kanë fituar betejën me sëmundjen vdekjeprurëse 3,804 pacientë sakaq në gjendje të rëndë për jetën janë 49 të tjerë.

(A,K,dosja,al)

Shto Koment