Rajoni

Bilanc i rëndë në Greqi! Mbi 1500 raste të reja dhe 98 viktima nga COVID-19 në 24 orë

Shteti fqinj ka raportuar edhe një numër të lartë viktimash prej 98 personash  duke e çuar në total numrin e fataliteteve nga fillimi i pandemisë në 2804.
Featured image of article: Bilanc i rëndë në Greqi! Mbi 1500 raste të reja dhe 98 viktima nga COVID-19 në 24 orë Greqi
Përditësuar:

GREQI– Vijon të përkeqësohet situata epidemiologjike në Greqi ku vetëm në 24 orët e fundit kanë rezultuar pozitiv me koronavirus 1667 persona.

Shteti fqinj ka raportuar edhe një numër të lartë viktimash prej 98 personash  duke e çuar në total numrin e fataliteteve nga fillimi i pandemisë në 2804.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Autoritet shëndetësore greke bëjnë me dije se 612 qytetarë grekë janë të intubuar në spitale. Greqia ka gjithsej 100,392 raste aktive me COVID dhe 9,989 të shëruar.

(kle.mu./dosja.al)

Shto Koment