Rajoni

Bilanci në Greqi/ Mbi 1 mijë të infektuar dhe 98 të vdekur

Numri në total i rasteve është 104,227 , nga të cilat 53.0% janë burra. Ndërkohë kanë humbur jetën  98 pacientë dhe numri në total i vdekje është 2,321. 
Featured image of article: Bilanci në Greqi/ Mbi 1 mijë të infektuar dhe 98 të vdekur Foto ilustruese

ATHINË– Shifra e të infektuarve më Greqi vazhdon të jetë e lartë. Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar mbi 1,193 raste të reja infektimi, ku 10 prej tyre janë raportuar nga persona që kanë hyrë nga vende të tjera.

Numri në total i rasteve është 104,227 , nga të cilat 53.0% janë burra. Ndërkohë kanë humbur jetën 98 pacientë dhe numri në total i vdekjeve është 2,321.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Sakaq, sipas mediave shifra e lartë e infektimeve mund të ndikojë në mos lehtësimin e masave parandaluese në muajin e Krishtlindjeve.

(k.a/dosja.al)

Shto Koment