Aktualitet

Bie nga lartësia teksa ishte duke punuar në një objekt, plagoset punëtori në Kamëz, niset me urgjencë drejt spitalit

Plagoset punëtori me iniciale R.D në Kamëz, bie nga një lartësi.
Featured image of article: Bie nga lartësia teksa ishte duke punuar në një objekt, plagoset punëtori në Kamëz, niset me urgjencë drejt spitalit Foto ilustruese

Tiranë– Ditën e sotme një 40 vjeçar me iniciale R.D ka rënë aksidentalisht nga një lartësi  në rrugën “O.S.B.E , në Kamëz” , teksa ishte duke punuar në banesën e shtetasit me iniciale R.M . Ai është transportuar në spital, ku po merr ndihmë mjekësore.

Njoftimi i Policisë:

Sot, me datë 16.02.2020, rreth orës 11:30, në rrugën ” O.S.B.E , në Kamëz” , shtetasi R.D, 40 vjeç, duke punuar në banesën e shtetasit R.M , aksidentalisht ka rënë nga lartësia dhe është transportuar menjëherë në spital ku ndodhet në kujdesin e mjekëve. Grupi hetimor dhe shërbimet e Policisë ndodhen në vendngjarje dhe vijon puna për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Më 10 shkurt u akidentua në Tiranë, punëtori 41-vjeçar me iniciale Xh.D, teksa punonte në një objekt që ndërtohet pranë godinës së Presidencës. Punëtorit i ra një gur në kurriz, por fatmirësisht ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Muajt e fundit kanë qenë të shumta aksidentet në punë. Më 16 gusht të vitit të kaluar një skelë u shkëput nga një pallat në Tiranë dhe humbën jetën dy punëtorë, Orjan Kodra dhe Ergys Brahimaj. Po kështu pak javë më parë në Durrës humbi jetën 62-vjeçari Thoma Rusa, roje i një kantieri ndërtimi, pasi ra nga kati i dytë i objektit. 

J.V/Dosja.al 

Shto Koment