Rajoni

Ulet bilanci në Maqedoninë e Veriut/ Gjatë 24 orëve regjistrohen 3 viktima dhe 67 raste të reja me Covid-19

Po ashtu ata ajo ka brë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën 3 persona dhe numri në total i viktimave ka shkuar në 634 njerëz. Në Mqedoninë e Veriut janë shëruar gjithsej 12,754 pacientë ndërkohë në gjendje të rendë për jetën  janë të 4 tjerë.
Featured image of article: Ulet bilanci në Maqedoninë e Veriut/ Gjatë 24 orëve regjistrohen 3 viktima dhe 67 raste të reja me Covid-19 Koronavirus

MAQEDONI E VERIUT-  67 raste të reja janë regjistruar ditën e sotme në Maqedoninë e Veriut. Lajmin e ka bërë të ditur Ministria e Shëndetësisa ku ka thnë se tashmë numri në total i rasteve të prekura me koronavirus që nga filllimi i ia pdenmisë ka shkuar në 15,293 persona.

Po ashtu ata ajo ka brë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën 3 persona dhe numri në total i viktimave ka shkuar në 634 njerëz. Në Mqedoninë e Veriut janë shëruar gjithsej 12,754 pacientë ndërkohë në gjendje të rendë për jetën  janë të 4 tjerë.

Për të identifikuar perosnat me koornavirus ne vend janë kryer 160,180 testime.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Burimi:worldometers.

(A.K.dosja.al)

Shto Koment