Bota

Bie bilanci në Itali/ Gjatë 24 orëve regjistrohen 60 viktima dhe 178 raste të reja (SHIFRAT)

Sot numri i të shëruarve në Itali ishte 848 persona teksa numri i përgjithshëm i tyre ka shkuar në 158 335
Featured image of article: Bie bilanci në Itali/ Gjatë 24 orëve regjistrohen 60 viktima dhe 178 raste të reja (SHIFRAT) Foto ilustruese

ITALI– Numri i viktimave në Itali vazhdon të ulet. Autoritette vendase kanë raportuar se se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 60 viktima nga dhe numri në total i jetëve të humbura ka shkuar në  33 475. Autoritetet raportuan gjithashtu se sot u regjistruan edhe 178 raste të reja dhe numri në total i të infektuarve në vend ka shkuar në 233, 197

Sot numri i të shëruarve në Itali ishte 848 persona teksa numri i përgjithshëm i tyre ka shkuar në 158 335

Në Repartet e kujdesit intensive ndodhen 167 pacientë (3 më pak se dje) dhe 3.085 pacientë në reparte të tjera (46 më pak se dje). Janë raportuar gjithashtu edhe 166 të shëruar nga infeksioni në harkun e 24 orëve të fundit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Burimi:corriere.it

(A.K.Dosja.al)

Shto Koment