Bota

Bie bilanci në Itali/ Gjatë 24 orëve regjistrohen 15 viktima, 223 raste të reja dhe 384 të shëruar

Autoritetet e shëndetësisë raportuan gjithashtu se sot u regjistruan edhe 223 raste të reja pozitiv dhe numri në total i të infektuarve ka shkuar në j 241 184  të tjerë.
Featured image of article: Bie bilanci në Itali/ Gjatë 24 orëve regjistrohen 15 viktima, 223 raste të reja dhe 384 të shëruar Laborator

ITALI- Ministria e Shëndetësisë Italiane, ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit në vend janë regjistruar 15  viktima nga koronavirusi dhe numri në total i të vdekurve që nga fillimi i pandemisë deri më tani ka shkuar në për 34, 833  persona.

Autoritetet e shëndetësisë raportuan gjithashtu se sot u regjistruan edhe 223 raste të reja pozitiv dhe numri në total i të infektuarve ka shkuar në j 241 184  të tjerë.

Sot numri i të shëruarve në Itali ishte 384  ndërsa numri i përgjithshëm i njerëzve që kanë fituar betejën me Covid-19 ka shkuar në  191 467 të tjerë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Burimi:corriere.it

(A.K.Dosja.al)

Shto Koment