Bota

Bie bilanci në Itali/ Gjatë 24 orëve registrohen 55 viktima dhe 318 raste të reja (SHIFRAT)

Autoritetet raportuan gjithashtu se sot u regjistruan edhe 318 raste të reja pozitive dhe numri total i të prekurve që nga fillimi i pandemisë ka shkuar në 233 515.
Featured image of article: Bie bilanci në Itali/ Gjatë 24 orëve registrohen 55 viktima dhe 318 raste të reja (SHIFRAT) Foto ilustruese

ITALI- Vazhdon të ulet numri i viktimave në Itali. Sipas autoriteteve të Mbrojtjes Civile gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 55 viktima nga koronavirusi dhe numri në total i viktimave ka shkuar në  33.530.

Autoritetet raportuan gjithashtu se sot u regjistruan edhe 318 raste të reja pozitive dhe numri total i të prekurve që nga fillimi i pandemisë ka shkuar në 233 515.

Gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar  1737 persona  ndërsa numri i përgjithshëm i tyre ka shkuar në 160 092.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Burimi: .corriere.it

(A.K.Dosja.al)

Shto Koment