Bota

Bie bilanci në Francë / 52 viktima dhe 597 raste të reja janë regjistruar gjatë 24 orëve me Covid-19

Ndërkohë mediat ndërkombëtare kanë raportuar se së fundmi kanë rezultuar pozitiv me koronavirus 597 persona duke çuar në total numrin e të prekurve në 186.83
Featured image of article: Bie bilanci në Francë / 52 viktima dhe 597 raste të reja janë regjistruar gjatë 24 orëve me Covid-19 Foto ilustruese

FRANCË- Numri i viktimave dhe të infektuarve në Francë prej disa ditësh ka rënë ndjeshëm Sipas të dhënave të publikuara nga gjatë 24 orëve të fundit është konfirmuar se kanë humbur jetën 52 persona dhe numri në totali i viktimave ka shkuar në 28.714.

Ndërkohë mediat ndërkombëtare kanë raportuar se së fundmi kanë rezultuar pozitiv me koronavirus 597 persona duke çuar në total numrin e të prekurve në 186.835.

Në Francë janë shëruar gjithsej 67.803 persona ndërsa 1361 pacientë ndodhen në gjendje kritike. Që nga fillimi i pandemisë, në Francë janë bërë mbi 1.4 milionë testime.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Burimi:Worldmeters 

(A.K.Dosja.al)

Shto Koment