Bota

Bie bilanci në Britani/Gjatë 24 orëve regjistrohen 25 viktima dhe 815  raste të reja

Po ashtu sipas autoriteteve 815  persona të tjerë u testuan pozitivë  dhe numri në totai i të prekurve ngë Covid-19 ka shkuar në 311,965. 
Featured image of article: Bie bilanci në Britani/Gjatë 24 orëve regjistrohen 25 viktima dhe 815  raste të reja Foto Ilustruese

BRITANI- Ditën e sotme në Britani  është shënuar numri më i ulët i viktimave nga koronavirsi që nga fillimi i emergjencës shëndetësore. Autoritetet shëndetësore kanë raportuar se gjatë 24 orëve të fundit në Britani kanë humbur jetën 25  persona duke e çuar numrin e përgjithshëm të viktimave në 43,575  persona.

Po ashtu sipas autoriteteve 815  persona të tjerë u testuan pozitivë  dhe numri në totai i të prekurve ngë Covid-19 ka shkuar në 311,965.

Sakaq në Britani nuk është raportuar se sa persona janë shëruar që nga fillimi i pandemisë së koronavirussit ndërkohë sipas autoriteteve në gjendje të rëndë për jetën janë 4,596 pacientë.  Britani për identifikimin e personave me koronavirus ka kryer 9,290,215 tetime.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Burimi:DailyMail 

(A.K.Dosja.al)

Shto Koment