Bota

Biden hedh akuza drejt Departamentit të Mbrojtjes në SHBA për pengesa në tranzicion: Kjo është e pa përgjegjëshme  

Në një deklaratë për shtypje, Biden ka thënë se kjo është një gjë e papërgjegjëshme.
Featured image of article: Biden hedh akuza drejt Departamentit të Mbrojtjes në SHBA për pengesa në tranzicion: Kjo është e pa përgjegjëshme   Joe Biden

SHBA- Presidenti i zgjedhur i SHBA-së, Joe Biden ka akuzuar Departamentin e Mbrojtjes për pengesë të tranzicionit të pushteteve. Në një deklaratë për shtypje, Biden ka thënë se kjo është një gjë e papërgjegjëshme. Më tej ai ka thënë se Trump nuk po lejon departamentet që t’i japin informacion e duhur për gjndjen e situatës në vend në fushën e sigurisë kombëtare si edhe në disa fosha të tjera.

“Tani për tani, ne thjesht nuk po marrim të gjithë informacionin që na nevojitet nga administrata në largim në fushat kryesore të sigurisë kombëtare. Sipas mendimit tim, nuk është asgjë tjetër përveç papërgjegjësisë,” tha Biden.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Joe Biden, është shpallur fitues me 306 vota të kolegjit elektoral, në krahasim me Donald Trump i cili mori 232. Sidoqoftë, Trump nuk ka pranuar rezultatin dhe ka nisur beteja të ligjore në disa shtete, por edhe pas një rinumërimi nuk janë gjetur fakte për manipulim të votave.

(I.A/dosja.al)

Shto Koment