BotaShowbiz

Beyonce feston pesëvjetorin e albumit ‘Lemonade’: ‘Jam shumë mirënjohëse’

Këngëtarja Beyonce feston pesëvjetorin e albumit historik 'Lemonade', duke ndarë me ndjekësit e saj në instagram një galeri me fotografi nga projekti i suksesshëm.
Featured image of article: Beyonce feston pesëvjetorin e albumit ‘Lemonade’: ‘Jam shumë mirënjohëse’ beyonce

SHBA- Këngëtarja 39-vjeçare Beyonce feston 5 vjetorin e albumit ‘Lemonade’. Këngëtarja ka vendosur të festojë përvjetorin e pestë të albumit të saj ikonik , duke ndarë foto për fansat e saj në instagram.

Këngëtarja superstare 39-vjeçare e  ka quajtur albumin “një nga artet e mia të preferuara” së bashku me një galeri me fotografi  nga projekti.

Unë jam mirënjohëse që kjo pjesë e punës ka bërë jehonë kaq shumë me kaq shumë njerëz,” mbreti Mbretëresha Beu me mbishkrimin e postimit. “Unë jam shumë mirënjohës për të gjithë shpirtrat e bukur të përfshirë në bërjen e një prej pjesëve të mia të preferuara të artit. Ndërsa festoj pesë vjet LEMONADE, unë i inkurajoj të gjithë të vazhdojnë shërimin, dashurinë, faljen dhe ngritjen”.
Ajo përfundoi, “Shpresoj të gjesh gëzim sot,”-shkruan këngëtarja.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Lemonade arriti në 23 Prill 2016, përmes filmit të saj me të njëjtin titull, i cili u dha premierë në HBO. Albumi vizual me 12 këngë u lëshua nga Parkwood / Columbia Records pas debutimit të filmit, fillimisht si një ekskluzivitet përmes Tidal. Lemonade ishte gjithashtu albumi i tretë më i shitur më 2016 dhe një nga dy albumet e vetëm të lëshuar atë vit për të shitur të paktën 1 milion kopje.

(f.i/dosja.al)

Shto Koment