Politike

Betohet Veliaj si kryetar, Spiropali me dorë në zemër, vështrimi i Ramës s’duhet humbur (FOTO)

 • “Kemi dy katunarë këtu”, Veliaj batuta para Këshillit bashkiak: Sjell lajme nga fshati
 • Të pranishëm bë betimin e Erion Veliaj ishin edhe kryeministir Edi Rama dhe Elisa Spiropali. Njëra me dorë në zemër dhe tjetri me një mimikë fytyre të çuditshme.
  Featured image of article: Betohet Veliaj si kryetar, Spiropali me dorë në zemër, vështrimi i Ramës s’duhet humbur (FOTO) Edi Rama dhe Erion Veliaj

  Tiranë- Një ditë më parë kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj u betua për mandatin e ri si kryetar i kryeqytetit.  Në ceremoni ishin të pranishëm edhe shumë figura të rëndësishme të PS-së. Të pranishëm ishin edhe kryeministri Edi Rama dhe ministrja e shtetit Elisa Spiropali.

  Gjatë momentin të betimit të Veliajt, Spiropali shfaqet me dorë në zemër, ndërsa kryeministri Edi Rama duke duartrokitur edhe me sy nga kreun i Bashkisë.

  Rama i ‘nguli’ sytë tek Veliaj  dhe bëri një mimikë që duket qartë në foton e mëposhtme.

  Foto marrë nga Agim Rama

  J.V/Dosja.al 

  Shto Koment