Aktualitet

Besimtarët në Fushë-Krujë festojnë Kurban Bajramin, mblidhen në sheshin e qytetit

 • Sot Kurban Bajrami, mijëra besimtarë falin Namazin në “Sheshin Skënderbej”
 • Shumë besimtarë myslimanë kanë festuar festën e Kurban Bajramit në Fushë- Krujë.
  Featured image of article: Besimtarët në Fushë-Krujë festojnë Kurban Bajramin, mblidhen në sheshin e qytetit Foto nga Fushë-Kruja
  Përditësuar:

  Fushë-Krujë:Me mijëra besimtare myslimanë kanë falur sot Kurban Bajramin në qytetin e Krujës dhe Fushë-Krujës.
  Dita për myslimanet ne Fushë-Krujë filloi herët në mëngjes rreth ores 05 e 30 me faljen e Namazit e më pas me ndjekjen e ligjëratave të imamit të Fushë-Krujës,  Muharrem Vranës.

  Më pas xhamia dhe komuniteti mysliman i qytetit shpërndanë disa pako me ushqime dhe mish nga kurbani i tyre për familjet dhe personat në nevojë gjë, kjo që është traditë tashmë.

  Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

  J.V/Dosja.al 

  Shto Koment