Politike

Berisha: Rama anti-shqiptar, Haradinaj i ka bërë një shërbim të madh Kosovës

Berisha është shprehur se kryeministri Haradinaj i ka bërë bërë një shërbim shumë të madh Kosovës.
Featured image of article: Berisha: Rama anti-shqiptar, Haradinaj i ka bërë një shërbim të madh Kosovës Sali Berisha, ish-kryeministër

Tiranë- Ish-kryeministri Sali Berisha në emisionin “Opinion” për marrëdhënien mes Ramës dhe Ramush Haradinajt është shprehur se kryeministri shqiptar është anti-shqiptari më i madh.

Ai theksoi se nuk ka asnjë lidhje me Haradinajn pasi sipas tij ky i fundit i ka bërë një shërbim shumë të mash Shqipërisë.

“Sepse Edi Rama është anti-shqiptari më i madh pas zografit. S’kam asnjë lidhje me Haradinaj. Ramush Haradinaj mban qëndrimin e tij për vendin e tij, i ka bërë një shërbim shumë të madh Kosovës, se shpëtoi. Shanse nuk ka më. Ditë më të zezë se sa të shkojnë tre zyrtarë të lartë shqiptarë në Berlin për të shitur trojet shqiptare nuk ka.”, u shpreh Berisha.

J.V/Dosja.al

Shto Koment