Aktualitet

Berisha nxjerr pamjet: Momenti kur Enver Hoxha hodhi në erë kishën më të vjetër të Shqipërisë

Sali Berisha ka publikuar një video ku sipas tij shfaqen pamje kur Enver Hoxha hodhi në erë Kishën e Vaut të Dejës.
Featured image of article: Berisha nxjerr pamjet: Momenti kur Enver Hoxha hodhi në erë kishën më të vjetër të Shqipërisë Kisha e Vaut të Dejës

Tiranë– Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një video ku sipas tij një kishë është shkatërruar nga diktatori Enver Hoxha.

“Miq, kjo është Kisha e Vaut të Dejës, me e vjetra e Shqipërisë, e cila në një akt genocidi kulturor u hodh në erë me urdhër të eterve shpirtëror dhe biologjik të Edvin Ramës; Enver Hoxha, Ramiz Alia, Kristaq Rama, xhelate të popullit shqiptar. “, shprehet Berisha.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

J.V/Dosja.al 

3 Komente në “Berisha nxjerr pamjet: Momenti kur Enver Hoxha hodhi në erë kishën më të vjetër të Shqipërisë

  1. Faj, ama e tejkalove, o Sali, me hedhjen në erë të gjithë ekonomisë shqiptare.

  2. Ty Sale e hodhe gjithe Shqiperine ne ere me 1997 e pasta gjithe Gerdecin

  3. nuk eshte faj
    eshte krim i rende por shqiptareve nuk ju ben pershtypje
    …..jemi vikti,a te perdhunimit 40 vjecar dhe per kete aesye na pelqen akoma te vazhdojeme te jemi te perdhunuar

Shto Koment