KRYESORET
Politike

Berisha nxjerr fjalën e avokatit në Mirditë:Me gjumashin në krye jemi miq me Serbinë

23 Janar 2022, 20:26 Nga DOSJA
Berisha nxjerr fjalën e avokatit në Mirditë:Me gjumashin në

MIRDITË – Ish-kryeministri Sali Berisha publikoi fjalimin e djeshëm në Mirditë me demokratët e kësaj të avokatit Ndre Molla. Në një postim në Facebook, ish-kreu i Partisë Demokratike i konsideron fjalët e Mollës si “Thirrje Zemre”.

Avokati nga Rrësheni u shpreh dje në “Foltoren” e Mirditës se entuziazmi i sjellë nga Berisha mungonte prej 8 vitesh në sallën ku ishin mbledhur dje demokratët. Ndre Molla sulmoi kryetarin aktual të Partisë Demokratike Lulzim Bashën, të cilin e konsideroi gjumash, opozita e të cilit ka lejuar që Shqipëria të miqësohet me Serbinë dhe të armiqësohet me Kosovën. Ai bëri thirrje që të nisë lufta për heqjen e Lulzim Bashës nga funksioni i kryetarit të PD dhe më pas kryeministrin Edi Rama.

FJALA E NDRE MOLLËS:
Kur vini ju Sali Berisha në Mirditë, sheshi ‘Abat Doçi’ është plot. Dua të kujtoj një ngjarje që ka ndodhur më 1991. Sekretari Amerikan i Shtetit James Baker, pranë Gjergjit tonë të madh tha se më në fund erdhi dita që populli shqiptar të zgjedhë vetë udhëheqësit e vet me votë të lirë.

Mbreti i zgjidhjes së këtyre problemeve është vota e lirë. Pse unë që këmbëngul që Lulzim Brava të vijë e të votohet qenkam antiamerikan? Ai që nuk pranon votën na qenkërka amerikan, ku ka ndodhur kjo? Kjo sallë është shumica e PD në Mirditë. Kjo është salla e shpirtit demokrat të Mirditës, që ka qenë dhe mbetet me këtë burrë, se ne nuk pranojmë lider që mësojnë fëmijët tanë me veset më të këqija të skuthërisë politike. Nëse ai është për të ardhmen, të vijë e të votohet këtu.

Iu them deputetëve të qarkut Lezhë që të vijnë dhe të votohen e nëse zgjidhen anëtarë të Kryesisë së PD, unë jap dorëheqjen, sepse ata nuk kanë mbështetje, sepse mbështetjen ne e kemi marrë që më 1991 dhe 1992. Ka tetë vite që kjo sallë nuk ka të tillë entuziazëm. Basha takohet me Ramën. Pasojat janë humbje, shkatërrim të PD-së, por falë Berishës , falë demokratëve të Mirditës e Shqipërisë, sallat mbushen plot.  Të gjithë mbështesin doktor Berishën dhe lëvizjen e re në Partinë Demokratike.

Kjo është lëvizje për interes kombëtar, se me gjumashin në krye jemi bërë miq me Serbinë dhe armik me Kosovën. Shqipëria është bërë sikur është një bashki, paralajmërohet se jemi një bashki, duke bërë që të kemi një gjykatë apeli për gjithë vendin. Të gjithë bashkë, edhe ata në Perëndim, të shporrim fillimisht pengesën dhe më pas Ramën.

(d.v/dosja.al)

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

Të fundit

Zgjedhja e presidentit! Del kundër, Alibeaj: Raundi i parë të mos zhvillohet me 10 Maj

Zgjedhja e presidentit! Del kundër, Alibeaj: Raundi i parë të mos zhvillohet me 10 Maj

Ndërhyrja e Tabakut, Balla: Ç’punë ke ti? Çfarë bëjmë ne brenda PS na takon ne

Tabaku: Procesi s’ka seriozitet, mazhoranca s’ka legjitimitet, 2 deputetë janë në burg

Emri i presidentit të ri/ Spiropali ftesë PD: Ne kemi takimet tona në PS, mund të vini

Presidenti i ri/ Grida Duma: Do ishte fisnikëri të na i kishit lënë ne propozimin e emrave

Presidenti i ri/ Balla: Më 10 maj nis procesi, me 16 votojmë

Bie dakord me Alibeajn! Balla: Pranoj shtyrjen e procesit, fillimi të jetë data 10

‘Të përfshihen deputetët’/ Kërkesa e Mediut, Balla: Do jem i qartë, ky është kushti jonë

Me 16 maj votohet për presidentin, Spiropali në merak:Aman, vetëm me 17 jo. Kemi kujtime

Shqipëria në krizë për vaj, marketet vënë njoftime: Mos blini më shumë se 6 shishe

Marrëveshja Rama-Basha në Dhërmi, Berisha: Flasim të premten për këtë

Mahmutajt iu sekuestrua pasuria, Berisha: SPAK i PS, u bë pas Kuvendit e në ditë pushimi

Sali Berisha: Do ta bëj Edi Ramën të na njohë mirë, këtu do jemi

22 maji pa asnjë rival? Berisha: S’e kam unë në dorë, gara është transparente

Zyrtarja e DASH e anashkaloi, Berisha: E majta amerikane s’e cakton drejtuesin e PD!

Afat 7 maji, Berisha: S’e kam depozituar ende kandidaturën, sot u informova

Berisha krahason 30 prillin me Kuvendin e PS: Cosa Nostra, u fol vetëm për drogë

Deputetët bojkotuan Kuvendin, Berisha: Vendi juaj është në PD, 30 prilli nuk shtyhej

Berisha i bindur: Edhe ato grupet e vogla do bashkohen me ne

Kuvendi/ Berisha: Kush është i pakënaqur të kërkojë rinumërim të votave

Naftëtarët kërkojnë pagat, Dautaj: Ndihen të poshtëruar, askush s’mban përgjegjësi

Zelenskyy në Kuvendin e Shqipërisë: Ne s’kemi pasur asnjë ditë paqësore

Zelensky në Kuvendin shqiptar: Mbështetja tuaj më kujton Nënë Terezën

‘Të dëbohet diplomati’/ Balla: Berishës i ka mbaruar koha, mbush tollumbace e i lëshon

Fjalimi i Zelenskyy-t në Kuvend, Berisha: Rama na turpëroi sot!

Do e zbatojë Rama? Kërkesa e Zelenskyy-t: Mos lejoni hyrjen e turistëve rusë në Shqipëri

Rama krahason Rusinë me Serbinë: E ndjemë dhimbjen tuaj, na kujton Kosovën

Nuk është i vëmendshëm! Rama s’dëgjon Zelenskyy-n, i pëshpërit diçka Spiropalit

1 orë rruga e bllokuar/ Nis përplasja! Policia shtyn banorët e Rinasit

Sherri me efektivët në Fier! VIDEO nga konflikti, të rinjtë futen në furgonin e policisë

Mirush Kabashi harron emrin e kryebashkiakut të Krujës: Turi, turpi për të gjallët…

Alibeaj u shkarkua, me kë flasë për presidentin?Balla: Është nga Fieri, s’e komentoj dot

Dosja POP...me lot

‘Ti dhe Muli keni mbetur’/ Si u përmbush profecia e Ramës për Partinë Demokratike

VIDEO- Shiu përmbyt Tiranën, probleme në të gjitha akset

Tirana zbardhet nga breshëri i dendur

VIDEO- Në Bulqizë nuk ka qytetarë e minatorë, protestojnë qentë

Përplasi për vdekje të moshuarin në Tiranë, 45-vjeçari ishte i droguar në timon

Iva Tico prezanton burrin

Berisha si Biden, i jep dorën "njeriut të padukshëm"

‘Non-grata’ nga SHBA/ Ish-kryeministri: Unë jam Sali Berisha, s’ka prova, s’pranoj shpifje

Tersi për çiftin Berisha! Para ish-kryeministrit ra dhe e shoqja, momenti kur bie Liria

Berisha rrëzohet në mes të Kuvendit, truproja shkon ta ngrejë

PD mbledh Kuvendin! Rikthehen emrat e njohur, votohet për Këshillin Kombëtar

Ekskluzive/ Urbani i Unazës përfundon në Lanë, pamjet e para nga vendngjarja

Të shtënat në Vlorë, pamje nga aksioni i policisë duke ndjekur autorin

“Shtëpi bari” në Tiranë, kapet mat pronarja, dalin pamjet e “Drug House”, 6 të arrestuar

Floriana Garo jep detaje për Kuvendin e PD: Risi e njerëz me vlera

Ndoja del nga KPK, gazetarët e rrethojnë: Keni përmendur Ramën…

Ndoja del nga KPK, gazetarët e rrethojnë: Keni përmendur Ramën…