Politike

“Berisha nuk është njeri i korruptuar!” Baton Haxhiu del garant për ish-kryeministrin, kapet me djalin e tij dhe Armina Mevlanin: S’ka punuar asnjë ditë dhe bën pushime luksi. Fevziu: Mos u zini për lekët aman

I ftuar në "Opinion", Haxhiu tha me bindje se Berisha nuk është jë njeri i korruptuar por që ata të cilët e kanë vënë përballë 'syrit' të SHBA-ve, janë fëmijët e tij dhe nusja e djalit, Shkëlzen Berisha, Armina Mevlani. Ai madje pyeti se ku i gjen paratë Armina Mevlani që shkon me pushime në vendet më luksoze në botë. 
Featured image of article: “Berisha nuk është njeri i korruptuar!” Baton Haxhiu del garant për ish-kryeministrin, kapet me djalin e tij dhe Armina Mevlanin: S’ka punuar asnjë ditë dhe bën pushime luksi. Fevziu: Mos u zini për lekët aman

TIRANË– Analisti Baton Haxhiu ka bërë përgjegjësi fëmijët dhe familjarët e ish-kryeministrit Sali Berisha për shpalljen non-grata të këtij të fundit nga Departamenti Amerikan i Shtetit.

I ftuar në “Opinion”, Haxhiu tha me bindje se Berisha nuk është jë njeri i korruptuar por që ata të cilët e kanë vënë përballë ‘syrit’ të SHBA-ve, janë fëmijët e tij dhe nusja e djalit, Shkëlzen Berisha, Armina Mevlani. Ai madje pyeti se ku i gjen paratë Armina Mevlani që shkon me pushime në vendet më luksoze në botë. 

Pjesë nga debati:

Baton Haxhiu: Nga njohjet që kam me Berishën, një gjë jam i sigurtë, ai nuk është njeri i korruptuar. Në të gjitha njohjet dhe atë që kanë folur nejrëzit për të. Nuk është i korruptuar. Ai e ka lënë systemin të korruptohet dhe kjo është fajësi. Transparenca e korrupsionit është e reja e tij dhe pushimet e djalit. Ata s’kanë punuar asnjë ditë në jetën e tyre dhe nxjerrin foto nga vendet më të shtrenjta

Blendi Fevziu: E reja e tij atë punë bën se është blogere

Agim Nesho: Nuk gjykohet kështu more

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Baton Haxhiu: Nga i mori ajo gjithë ato lekë për të shkuar në hotelet më të shtrenja

Agim Nesho: Ja qesh Fevziu

Blendi Fevziu: Mos u zini për lekët, nuk merremi me lekët sot. Sot s’e kemi te lekët.

Baton Haxhiu: Berisha këtë nuk e ka nga vetja, nuk është njeri i korruptuar. Ka rënë në kurthin e ndjeshmërisë familjare. Nuk e ka përballuar dhe vijnë pasojat.

(f.m/Dosja.al)

Shto Koment