Sport

VIDEO / Berisha i shënon dy herë Zenitit

Sulmues i Akhmat Groznit ka qenë autori i dy golave në barazimin 2-2 të skuadrës së tij, me një prej ekipeve më të forta të kampionatit rus
Featured image of article: VIDEO / Berisha i shënon dy herë Zenitit
Përditësuar:

RUSI – Bernard Berisha ka zhvilluar një super ndeshje sot me Akhmat Groznyn e tij, duke shënuar një 2-golësh ndaj skuadrës së Zenit në Premier Ligën ruse, duke fiksuar një barazim prej 2-2 të ndeshjes.

Fillimisht anësorit i Kosovës, Bernard Berisha, ka shënuar golin e 1-1, ku arriti të finalizojë me një goditje gjeniale në shtyllën e dytë, pas një krosimi spektakolar të Poliarus. Ndërsa në minutën e 53-të barazoi rezultatin 2-2 me anë të një super penalltie “alla” Panenka.


Pas këtij barazimi dhe një pike shumë të rëndësishme kundër gjigandëve të Zenit, Akhmat ndodhet në vendin e pestë në tabelë me 24 pikë të grumbulluara. Ndërkohë që Bernard Berisha është shpallur edhe lojtari i ndeshjes, duke marrë trofeun menjëherë pas përfundimit.

B.T (Dosja.al)

Shto Koment