Politike

Berisha denoncon: Si po vjedh tokën e fermerëve në Sharrë Veliaj dhe Rama, ia japin me qira miliona euro holandezit

Berisha deklaron se Veliaj dhe Rama po vjedhin tokën e fermerëve në Sharrë.
Featured image of article: Berisha denoncon: Si po vjedh tokën e fermerëve në Sharrë Veliaj dhe Rama, ia japin me qira miliona euro holandezit Ish-kryeministri Sali Berisha
Përditësuar:

Tiranë- Ish-kryeministri Sali Berisha ka denoncuar se kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj bashkë me Edi Ramën por grabitin tokat e fermerëve, që ndodhen pranë landfillit të Sharrës.

Ai ka publikuar mesazhin e një qytetari dixhital, i cili shprehet se shteti po ua merr tokën me 400 lekë për metër katror. Sipas tij biznesmenit holandez kjo tokë i është dhënë me qira për miliona euro.

REAGIMI I PLOTË:

Grabitje mafioze e tokave te fermereve ne Sharre nga Lal Plehu dhe Edvin Mafia per biznese te veta!

Heshtje mafioze e plote ndaj kesaj grabitje banditeske te tokave me 2 euro metrin katror!

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital. sb

pershendtje i Nderuar ish Krueminister i ketij vendi.
uroj qe te jeni mir
dua te ndaje nje shqetesim dhe nje fakt 100 te vertete.
Tek Landfilldi i Sharres mbrapa Landfilldit Lali plehu po Zapton cdo dite token atje dhe po e rrerhon me gardh.
nderkohe qe nje m2 e ka vlersuar me 400 lek metri.
nuk ka ardhur asnji medja Asnji Gazetare dhe sa here eshte bere proteste policia vetem ka arrestuar njerez.
cfar po ndodh kshu.
po na i marin pronat ne 2019
Lali plehu se bashku me Ramen i kane dhen me Qera miljona Euro sic flitet kete siperfaqe te tokes nje Biznesmeni Hollandez miljona Euro….
ndersa neve na e ka vlersuar m2 400 lek te vjetra.
As nje njeri nuk flet as nga komuna dhe as nga Bashkia Asnje Televizjon nuk e ka dhene kete Vjellje kete Zaptim si lajme.Ky eshte nje Cenim i Pronave dhe i te drejtave njerezore.
Po na marin pronat qe i kemi te trasheguara nga stergjyrit e Stergjysherve tane.
Qe qeveria e Korriptuar e Edvin Kristaq Rames po na fundos cdo dite e me shume.
As ne gjykata nuk e marin persiper kete ankese dhe i kemi njoftuar edhe medjat Askush nuk vjen Askush nuk pergjigjet .
Dhe policia vetem rrethon dhe dhunon qytetaret edhe cdo dite vazhdon te vjedhi pronen tone te lutem Publikoje Te lutem Publikoje.

J.V/Dosja.al

Shto Koment