Aktualitet

Bëri për spital gruan, djalin dhe kunatin, arrestohet 50-vjeçari në Elbasan

N. J., 50 vjeç  pasi ka ushtruar dhunë fizike duke goditur me sende të forta ish-bashkëshorten dhe djalin, është konfliktuar edhe me kunatin. Të gjithë kanë përfunduar në spital pasi janë lënduar.
Featured image of article: Bëri për spital gruan, djalin dhe kunatin, arrestohet 50-vjeçari në Elbasan Foto ilustruese

Elbasan- Në Elbasan është arrestuar një 50-vjeçar pasi pasi ka rrahur me sende të forta  ish-bashkëshorten dhe djalin.

Sipas policisë N. J., 50 vjeç  pasi ka ushtruar dhunë fizike duke goditur me sende të forta ish-bashkëshorten dhe djalin, është konfliktuar edhe me kunatin. Të gjithë kanë përfunduar në spital.

Njoftimi i policisë:

Policia e Elbasanit parandalon përshkallëzimin e një konflikti me pasoja në familje.

Godet me sende të forta ish-bashkëshorten dhe djalin, vihet në pranga nga Policia 50- vjeçari.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Elbasan, pas marrjes së njoftimit për një konfliktit në familje, menjëherë kanë shkuar në vendngjarje duke parandaluar përshkallëzimin e mëtejshëm të konfliktit.

Policia ka arrestuar në flagrancë shtetasin:N. J., 50 vjeç, banues në Elbasan, pasi ka ushtruar dhunë fizike duke goditur me sende të forta ish bashkëshorten dhe djalin por gjatë konfliktit është dëmtuar edhe vetë shtetasi N.J., si dhe daja i djalit pasi ka ndërhyrë për të qetësuar konfliktin, të katër shtetasit kanë marrë dëmtime trupore dhe ndodhen në spital jashtë rreziku për jetën.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan, për veprën penale “Dhunë në familje”.

J.V/Dosja.al

Shto Koment