Sport

Berbatov: Verrati më kujton Xavin dhe Iniestën

Dimitar Berbatov mendon se Verrati është mesfushori që i duhet Manchester United
Featured image of article: Berbatov: Verrati më kujton Xavin dhe Iniestën

Ish futbollisti i Machester United, Dimitar Berbatov mendon se Marco Verrati do të ishte lojtari që do zgjidhte problemet që “Djajtë e Kuq” kanë në mesfushë.

Italiani e provoi talentin e tij të madh gjatë fitores që këta të fundit morën në Old Trafford pas 2 golave të Kipmembe dhe Mbappe. Italiani vinte pas një dëmtimi dhe nuk ishte as në formën e tij më të mirë.

Bullgari mendon se aftësitë e mesfushorit do të kombinoheshin shumë mirë me srebin Nemanja Matiç.

Verrati ishte mbresëlënës në qendër të mesfushësh për Paris Saint Germain.

Ajo që më pëlqen tek ai është se mendon gjithmonë të zhvendosë topin përpara.

Nëse kjo gjë nuk është e mundur, ai mban topin duke kontrolluar ritmin e lojës.

Ai është një talent i pabesueshëm, më kujton Xavin dhe iniestën.

Dimitar Berbatov u tranferua në Manchester në vitin 2008 për shifrën e 26 milion eurove nga ekipi londinez i Tottenhak Hotspur.

Ish futbollisti i Machester United, Dimitar Berbatov mendon se Marco Verrati do të ishte lojtari që do zgjidhte problemet që “Djajtë e Kuq” kanë në mesfushë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Italiani e provoi talentin e tij të madh gjatë fitores që këta të fundit morën në Old Trafford pas 2 golave të Kipmembe dhe Mbappe. Italiani vinte pas një dëmtimi dhe nuk ishte as në formën e tij më të mirë.

Bullgari mendon se aftësitë e mesfushorit do të kombinoheshin shumë mirë me serbin Nemanja Matiç.

Verrati ishte mbresëlënës në qendër të mesfushësh për Paris Saint Germain.

Ajo që më pëlqen tek ai është se mendon gjithmonë të zhvendosë topin përpara.

Nëse kjo gjë nuk është e mundur, ai mban topin duke kontrolluar ritmin e lojës.

Ai është një talent i pabesueshëm, më kujton Xavin dhe iniestën.

Dimitar Berbatov, ish futbollist i Manchester United

Dimitar Berbatov u tranferua në Manchester në vitin 2008 për shifrën e 26 milion eurove nga ekipi londinez i Tottenhak Hotspur.

B.N/dosja.al

Shto Koment