Horoskopi

Beqarët do hezitojnë mes dy personave! Emocione të reja dhe vendime të rëndësishme, parashikimi i HOROSKOPIT për 12 shenjat e zodiakut

Parashkimi i horoskopit, 19 prill 2021
Featured image of article: Beqarët do hezitojnë mes dy personave! Emocione të reja dhe vendime të rëndësishme, parashikimi i HOROSKOPIT për 12 shenjat e zodiakut Foto Ilustruese

Dashi-Në dashuri do të keni mundësi që të zgjidhni problemet në çift, në sajë të kalimit tranzit të Venusit. Në punë do të keni dëshirë për ndryshim. Këshillohet që të mos krijoni polemika të kota.

Demi-Ne parim dita e sotme do jetë e mirë dhe pa probleme te mëdha. Planetët do iu krijojnë kushtet për t’i sqaruar te gjitha mosmarrëveshjet qe keni pasur prej kohesh. Beqarët nga ana tjetër do kenë mundësi takimesh por do hezitojnë ndërmjet dy personash. Mendohuni mire para se te vendosni. Sektori i financave nuk do ketë asgjë për t’u shqetësuar.

Binjakët-Nuk jeni natyrë që pushoni dhe çlodheni, por edhe ata që janë më të fortë, duhet që ti përgjigjen kërkesave të trupit. Orët e fundit kanë qenë mjaft të ngjeshura, ndaj bëni kujdes. Mundohuni që të gjeni kohën për të rikuperuar. Bëni mirë që me financat sot të jeni të kujdesshëm dhe mos shpenzoni shumë.

Gaforrja-Ndikimi i Hënës do të jetë mjaft i pranishëm, duke iu dhënë drejtim lidhur me pavendosmëritë tuaja. Shumë prej jush janë në një lidhje që nuk është e duhura dhe ky është momenti për tu reflektuar. Është koha për të marrë vendim!

Luani-Vetëm nëse keni guximin të shkoni përpara, ju mund ta rizbuloni marrëveshjen me të dashurin/ën tuaj. Emocionet e reja nuk përjashtohen për ata që nuk dëshirojnë të lënë mënjanë takimet. Venusi do të japë një ndihmë të madhe tek beqarët për të inkurajuar takime intriguese dhe speciale.

Virgjëresha-Jo vetëm qe jeta juaj ne çift do jete gjithë kohe e mbrojtur, por pritet te merren edhe vendime te rëndësishme. Tashme do jeni te sigurte për ndjenjat tuaja dhe pe rate qe doni te bëni. Beqaret do realizojnë takime pa fund, por asnjeri nuk do jete ne lartësinë e duhur. Gjendja e te ardhurave do vazhdoje te jete e qëndrueshme. Mos bëni asgjë qe ta ndryshoni situatën.

Peshorja-Ju keni në anën tuaj një energji të jashtëzakonshme fizike, lehtësi dhe shkathtësi të cilat ju lejojnë të drejtoheni drejt destinacioneve të reja gjeografike. Nga Mërkuri tjetër dhe Jupiteri të cilët janë në grindje do të burojnë konfuzion dhe shpërndarje ekonomike. Sot nuk duhet të bëni shpenzime të rrezikshme dhe të panevojshme.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Akrepi-Intuita juaj është e fortë dhe kjo do të jetë një udhërrëfyes për gjithçka bëni. Mund të merrni risqe për qejf. Fati është në anën tuaj, por përpara se të bëni një hap duhet të mendoheni dy herë. Mund të përjetoni shumë emocione. Miqtë e rinj dhe të vjetër mund t’ju risjellin energji pozitive nesër.

Shigjetari-Përpara se të njihni personin e zemrës, do t’ju duhet të takoni shumë njerëz të tjerë. Në aspektin profesional mund të përballeni me disa pengesa artificiale të shkaktuara nga njerëz që nuk jua duan të mirën.

Bricjapi-Yjet e ditës së sotme dhe të nesërme premtojnë emocione të mëdha, ndjesi dhe ngjarje në të cilat ju mund të shihni të plotësuara dëshirat tuaja më të thella. Në çift do ndiheni sikur keni rilindur. Dikush mund të kënaqet në një mbrëmje përkëdhelëse ose në një darkë në një restorant romantik.

Ujori-Idetë tuaja janë brilante, por sot u mungon substanca e vërtetë. E hëna është koha e duhur që më në fund të marrësh kontrollin e jetës. Veprimet tuaja nuk duhet të miratohen nga askush tjetër përveç jush.

Peshqit-Tashmë ndikimi i Marsit është i pakonsiderueshëm, prandaj sot do të ndjeheni më të lirshëm në veprimet tuaja. Në dashuri duket se po fryjnë erëra të reja pasioni. Jeni shumë entuziastë, por kujdes nga euforia.

(a.b)/dosja.al

Shto Koment