KRYESORET
Art&Argëtim

Bëni kujdes nga xhelozia, në punë shmangni lodhjen e tepërt, HOROSKOPI SOT

17 Janar 2022, 06:03 Nga DOSJA
Bëni kujdes nga xhelozia, në punë shmangni lodhjen e tepërt,

Dashi

Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill

Bëni kujdes nga xhelozia. Ndërsa në punë shmangni lodhjen e tepërt. Keni shumë projekte, por është mirë që të organizoheni vetë.

Demi

Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

Dita do të jetë tepër interesante nga pikëpamja e dashurisë. Ndërkohë në punë do të jetë një rënie e vogël dhe pritet të vazhdojë të paktën deri të enjten. Kërkesat që keni në mendje duhet t’i bëni që të hënën.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

Në dashuri duket se është një atmosferë e qetë. Ndërsa në punë duket ka shumë mundësi për personat e vetëpunësuar. Nëse gjërat shkojnë keq, pranvera mund të sjellë një ndryshim.

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik

Falë ndikimit të Hënës, do të keni momente tepër interesante nga ana sentimentale. Ndërkohë ka shumë mundësi për të nisur një projekt të ri biznesi, por problemet ekonomike vazhdojnë.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

Shmangni konfliktet në dashuri, të paktën për të hënën. Do të keni disa tensione të paktën deri në datën 18. Në punë bëni kujdes dhe jini të vëmendshëm.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator

Më në fund një lajm i mirë në dashuri. Do të keni mundësi të sqaroni disa probleme dhe situata të ndryshme. Edhe në punë mund të ketë propozime apo ndryshime.

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

E hëna do të jetë ditë e çuditshme në dashuri. Është e rëndësishme që të zgjidhen mosmarrëveshjet e vogla. Ndërsa kur të vijnë detyra të reja, bëjini gjërat me qetësi.

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Kjo do të jetë një ditë e shkëlqyer në aspektin e dashurisë. Kushtojini vëmendje ndryshimeve në punë.Do ju sjellin lajme te mira në vazhdim të ditëve të ardhshme.

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Mërkuri do të jetë në shenjën tuaj deri në datën 26 dhe kjo është e favorshme për të realizuar takime të reja në dashuri. Në punë duhet të punoni shumë dhe të mos dekurajoheni nëse diçka nuk shkon.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Ndoshta keni pasur disa vështirësi në dashuri gjatë kësaj fundjave.Të hënën duhet të përpiqeni t’i kapërceni të gjitha problemet. Në punë, nëse diçka nuk shkon siç duhet, shmangni bisedat, të paktën deri të premten.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Dita ju fton të bëni zgjedhje interesante në dashuri, por mos e teproni. Në punë ka diçka që nuk shkon, por pikërisht për këtë duhet të shmangni veprimet e rrezikshme.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

Në dashuri ndjeni nevojën për t’u sqaruar, ndërkohë që ndjenjat tuaja vijojnë të jetë. Në punë mund të mendoni se në të kaluarën nuk ju është dhënë ajo që duhet. Për këtë mund të bëni një kërkesë me shkrim.

(e.h/dosja.al)

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

Sondazh

Poll

Art&Argëtim 16 Janar 2022, 19:49

Si ushtria e kuqe çliroi Vjenën

AUSTRI- Në natën midis 11 dhe 12 marsit 1938, njësitë e Wehrmacht hynë në territorin e Austrisë. Nuk pati rezistencë ndaj tyre, përkundrazi, banorët vendas i pr...

'Faleminderit përfaqësues të DASH'/ Çupi ngatërrohet në Komision, buzëqesh: S'keni shansin

'Faleminderit përfaqësues të DASH'/ Çupi ngatërrohet në Komision, buzëqesh: S'keni shansin

Rrëfimi i Dumanit/ Berisha: S’kisha dëgjuar që bandat rivale të merrnin të njëjtin vrasës

PPE për krizën në PD? Berisha: S’e di, e vlerësojmë, disa nga ne do shkojnë

Berisha korrigjohet: Ia paskam thënë gabim emrin Dumanit, e paska Nuredin

Duma e Alizoti në mbledhjen e Rithemelimit, Berisha: Do e merrni vesh në darkë

3 Komisionet në duart e Alibeajt, Berisha: Përpjekje Ramës për ta lënë vendin pa Opozitë

Miraka te Ligjet, Berisha: Bardhi të japë sqarime për vrasjen në Elbasan

Berisha: Alibeaj merr në mbledhje demokratë që nuk janë pjesë e grupit të PD

Berisha paralajmëron protesta: Droga është normë në polici, mjaftojnë dy vrasjet e fundit

Nesër zgjidhet kryesia e PD/ Berisha: Sot dorëzoj emrat

Pas Dumanit, Berisha thirrje Besian Xhixhës: Trego lidhjet e krimit me politikën

Berisha: Dumanit po i censurojnë dëshmitë, nxirrni tabulatet e Taulant Ballës me Suel Çelën

Berisha thirrje Nuredin Dumanit: Trego gjithçka, deri tani ke thënë ato që dimë të gjithë

Berisha: Gjykata Supreme janë Rama e Don Agaçio, gjthçka ndodh në dhomë këshillimi

Manja ‘pastroi’ dosjet, Berisha: Mafia e pronave u amnistua, mjafton të çojnë qesen në Apel

S'përmbahen! Bardhi: Mos më ngri zërin mua. Bushka: Flisni 7 veta në kor

PLAS KEQ te Ligjet/ Bushka: Ne jemi ndryshe Gazi, ty të është vrarë dikush në zonën elektorale

Raporti i Administratës Publike, Bardhi: Keni analizë për patronazhistët, keni marrë masa?

Raporti i Administratës Publike/ Alibeaj: Pse gjatë vitit zgjedhor ka pasur më shumë rekrutime?

Anëtarët e ish-sigurimit të Shtetit/ Alibeajt s'i pranohet kandidati, ngre zërin: Ja provat

Socialistët miratojnë të propozuarin e Berishës, Simon Miraka

Sherr te Ligjet/ Bardhi: Të pafytyrë, votuat të propozuarin e non-gratas. Bushka: Lëri patetizmat

Në qendër të Tiranës, aksidentohet autobusi i linjës së Institutit

Emrat e Alibeajt për Zgjedhoren, Balla: Sa t'i sjellë, do i miratojmë, më në fund

Presidenti/ Balla: Votat do i gjejmë, po konsultohem me dy grupet e tjera të Opozitës

Bylykbashi anëtar i Reformës Zgjedhore, Alibeaj: Nuk është provokim

'Jam kryetar grupi'/ Alibeaj: Brenda PD s'ka përplasje, s'ka bojkot për presidentin, të hënën....

Procesi i zgjedhjes, Alibeaj: Jemi gati deri në 12 të natës nëse PS ndryshon mendje

Zgjedhja e Presidentit/ Alibeaj: Maxhoranca nuk i ka 71 vota, është realitet

Procesi i Presidentit/ Ndryshon mendim pas mbledhjes, Alibeaj: Do marrim pjesë

Cilët kryebashkiakë do kallëzohen? Manja: Hetimi ka rregulla, s'bëj publike asnjë rast

Rrezikon Shqipëria nga lufta?Peleshi:Jemi të sigurtë,NATO reagon sa herë që preket një pëllëmbë tokë

Shqipëria ngre bazë të dhënash për emergjencat, çon togë në Bullgari, zgjeron kontributin në NATO

Balluku: Ka abonentë familjarë që përdorin mbi 5 mijë kw mujorë, do kenë pishina, s'fikin dritat

Miratohet koncensioni për ndërtimin e aksit Thumanë-Kashar

Qeveria vendos transferimin e të dhënave për licensat e minierave

A e ka gati Shqipëria dosjen për çështjen e detit në Hagë? Xhaçka: Në atë fazë jemi

Mbështetje për emigrantët shqiptarë në Greqi? Xhaçka: E diskutova me Dendias, do njihet gjuha shqipe

Shqipëria jep OK për futjen e Suedisë e Finlandës në NATO

Gjuhë të huaja e letërsia, ulet mesatarja që duhet të kenë maturantët për këto degë

Kisha

Mbledhja e grupit, Berisha mbërrin në selinë blu: Alibeaj vegël e Ramës, po fyejnë Diasporën

Forumi i PPE, Berisha: Po mbajnë qëndrim neutral, zëri ynë s’do mungojë

S’ju uroi asnjë ambasadë, Berisha: S’e mbaj mend ta kenë bërë ndonjëherë

Marrëdhënia me SHBA, Rama: Miqtë e BE s'e kuptojnë, u dukemi budallenj

Rama: Kemi gati projektin për një bazë detare të NATO-s, do ia paraqesim gjeneralit

Yuri Kim në sallë, Edi Rama: Do flas anglisht, të shmang përkthimin e keq që krijon probleme

U nderua me medalje, gjenerali amerikan 'i mahnitur' pas Ramës: Jeni lider!

Rama i dorëzon medalje Komandantit të NATO-s: Do bëjmë plan për një bazë detare

INCIDENTI- Rama mezi i vendos medaljen gjeneralit amerikan: Më fal, s'qenka e lehtë