Sport

Belgjikë-Itali “Sold Out” në pak minuta, “Allianz Arena” mezi pret ndeshjen, çmimi për një biletë shkoi në…

Përafërsisht 14,500 bileta në dispozicion u blenë të gjitha brenda disa orësh, aq sa lejohet edhe kapaciteti për tifozët për shkak të masave anti-Covid.
Featured image of article: Belgjikë-Itali “Sold Out” në pak minuta, “Allianz Arena” mezi pret ndeshjen, çmimi për një biletë shkoi në… Allianz Arena

GJERMANI-Mynihu ka filluar numërimin mbrapsht për Belgjikë-Itali, e vlefshme për çerekfinalet e Euro 2020. Përafërsisht 14,500 bileta në dispozicion u blenë të gjitha brenda disa orësh, aq sa lejohet edhe kapaciteti për tifozët për shkak të masave anti-Covid. Megjithatë ato tifozë që nuk mundën të siguronin një biletë kanë kërkuar zgjidhje alternative.

Në internet mund të gjeje bileta me çmime pesë herë më të larta se ato që mund të ishin në stadium. Në pak orë çmimet, fillimisht ishin midis 75 dhe 225 euro, ndërsa në prag të ndeshjes në Ebay ato gjenden me çmimin 630 euro dhe në faqe të tjera të specializuara, të tilla si Ticombo, me 1,200 EUR.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Në stadium mund të shkosh me një maskë FFP2, që tregon Green Pass (të paktën 14 ditë pas dozës së dytë të vaksinës), certifikatën që është shëruar nga Covid ose një test negativ të kryer në 24 orët e mëparshme.

E.Ç (Dosja.al)

Shto Koment