Aktualitet

“Bëji nder vetes”, protestuesit ja marrin valles në rrugë dhe i bëjnë thirrje Ramës: Do të zvarrisim

Qytetarët nga Malësia e Madhe, kanë preferuar që të mos vijnë direkt në Tiranë, por së pari ja morën një valleje.
Featured image of article: “Bëji nder vetes”, protestuesit ja marrin valles në rrugë dhe i bëjnë thirrje Ramës: Do të zvarrisim Protestuesit duke kërcyer në rrugë

TIRANË- Mijëra qytetarë janë mbledhur sot në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, ku po protestojnë së bashku me opozitën dhe kërkojnë largimin e Ramës.

Por gjatë rrugës së tyre në Tiranë disa qytetarë kanë zgjedhur që të bëjnë dhe një “aheng” të vogël pasi kanë bllokuar rrugën dhe janë kanë marrë valles.

Qytetarët nga Malësia e Madhe, kanë preferuar që të mos vijnë direkt në Tiranë, por së pari ja morën një valleje.

Mbi 1000 Malesore drejt Tiranes ,ne betejen pa kthim deri ne fitore ! Rama ik eshte lajtmotivi i M-Madhe dhe gjithe Shqiperise ! Ik se do te zvarritim ‘He te keqen vellai, beji nder vetes’”, shkruan qytetari që ka publikuar dhe videon.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment