Aktualitet

Bëhuni gati për datën 18! Cikloni Mesdhetar do prekë Shqipërinë dhe Greqinë pas mesnate, ç’pritet të ndodhë

 • Cikloni mesdhetar “Cassilda” do godasë jugun e vendit, Drejtoria e Përgjithshme Detare bën NJOFTIMIN
 • Cikloni sub-tropikal i quajtur “Cassilda” pritet të forcohet edhe më shumë gjatë orëve të ardhshme, dhe do të kapë shpejtësinë e erës mbi 90 km/h, ndërsa presioni atmosferik do të shënojë deri në 1001 milibar.
  Featured image of article: Bëhuni gati për datën 18! Cikloni Mesdhetar do prekë Shqipërinë dhe Greqinë pas mesnate, ç’pritet të ndodhë Cikloni "Cassilda"

  SHQIPËRI– Një ciklon mesdhetar do të prekë në orët e ardhshme Greqinë dhe një pjesë të vendit tonë. Sipas agjensive të huaja meteorologjike, cikloni që tashmë ndodhet pjesërisht mbi ishullin e Siçilisë në Itali, do të lëvizë drejt Greqisë të premten në mëngjes.

  Cikloni “Cassilda”

  Cikloni sub-tropikal i quajtur “Cassilda” pritet të forcohet edhe më shumë gjatë orëve të ardhshme, dhe do të kapë shpejtësinë e erës mbi 90 km/h, ndërsa presioni atmosferik do të shënojë deri në 1001 milibar.

  Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
  Cikloni “Cassilda”

  Fenomeni “Cassilda” do të jetë cikloni i parë që do të “godasë” zonën e mesdheut, ndërkohë që pritet që të prekë edhe jugun e vendit tonë. 

  (k.m/dosja.al)

  Shto Koment