Sport

Bëhuni gati, njerëz! Jennifer Lopez i hyn industrisë së sportit me 1,83 miliardë dollarë investim

Mets kanë probleme financiare dhe coronavirus e ka përkeqësuar situatën. JLo dhe Rodriguez kanë një projekt të qartë për rimëkëmbjen e klubit
Featured image of article: Bëhuni gati, njerëz! Jennifer Lopez i hyn industrisë së sportit me 1,83 miliardë dollarë investim Këngëtarja, JLo dhe partneri i saj, Alex Rodriguez.

Jennifer Lopez dhe partneri i saj, Alex Rodriguez (së shpejti burri i saj), duket se janë gati të bëhen pronarë të New York Mets. Bëhet fjalë për suadrën e bejsbollit,e cila luan në MLB (Major League Baseball).

Këngëtarja me famë globale bashkë me Alex kanë bërë takime me pronarët aktualë të klubit të njohur sportiv.  Një ofertë e parë është refuzuar, por Alex ka qenë yll i New York Yankees dhe e do me ngulm klubion.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Besohet se oferta e radhës do të arrijë deri në 1.83 miliardë dollarë për të bindur pronarët aktualë. Mets kanë probleme financiare dhe coronavirus e ka përkeqësuar situatën. JLo dhe Rodriguez kanë një projekt të qartë për rimëkëmbjen e klubit.

M.P. / Dosja.al

Shto Koment