Horoskopi

Bëhuni gati! Mërkuri është në prapavijë, do të mblidhni guximin për t’iu afruar personit që ju pëlqen, ja çfarë ju pret tjetër…

Plani i Mërkurit hyri tek Binjakët të hënën, 3 maj, për nisur retrogradën deri më datë 26. Kështu që 23 ditët e ardhshme të trajtimit dhe shkëmbimit të informacionit do të jenë më të lehta se në muajt e mëparshëm.
Featured image of article: Bëhuni gati! Mërkuri është në prapavijë, do të mblidhni guximin për t’iu afruar personit që ju pëlqen, ja çfarë ju pret tjetër… Foto ilustruese

Mërkuri, planeti i vëzhgimit, trafikut dhe informacionit, i ka “duart plot” këtë muaj. Plani i Mërkurit hyri tek Binjakët të hënën, 3 maj, për nisur retrogradën deri më datë 26. Kështu që 23 ditët e ardhshme të trajtimit dhe shkëmbimit të informacionit do të jenë më të lehta se në muajt e mëparshëm.

Kjo prirje do të intensifikohet kur planeti i dashurisë Venus të kalojë ek Binjakët më Binjakët më 8 maj. Ju do të keni më shumë guxim për të për t’u shoqëruar. Ritmi i jetës do të përshpejtohet dhe do të jetë më e vështirë për të ruajtur përqendrimin. Nëse jeni një multitasker, do përjetoni kaos të plotë pasi do keni nga 3-4 projekte në duar. Nga ana tjetër, ky tranzit i Mërkurit është i shkëlqyeshëm për të ardhur me ide të shkëlqyera dhe origjinale.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Kurioziteti, mirëdashja dhe paqëndrueshmëria do të rriten në përmasa të papara. Bollëku i informacionit të çuditshëm që do të qarkullojë do të hutojë të gjithë përveç anëtarëve të shenjës së Binjakëve dhe Ujorit, dhe në një farë mase edhe Peshoren, mendjet e të cilave janë më të shpejtat dhe më të adaptueshme.

(k.m.dosja.al)

Shto Koment