Aktualitet

Keni planifikuar për fundjavën? Bëhuni gati, borë dhe shi parashikohet për ditën e sotme, ja zonat ku do të ketë reshje

Moti për ditën e sotme.
Featured image of article: Keni planifikuar për fundjavën? Bëhuni gati, borë dhe shi parashikohet për ditën e sotme, ja zonat ku do të ketë reshje Foto ilustruese

TIRANË- Pjesa më e madhe e ditës paraqitet me vranësira të shumta, të cilët do të sjellin reshje shiu në pjesën më të madhe të vendit. Por zonat e thella veriore dhe lindore do të jenë nën ndikimin e reshjeve të dëborës. Mesdita dhe orët vijuese do të përmirësojnë gradualisht kushtet e motit.

Ndërsa temperaturat e ajrit do të vijojnë të rriten në mëngjes, por do të mbeten konstante gjatë mesditës, duke variuar nga 1 gradë celsius deri në 17 gradë Celsius

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

A.C/Dosja.al

Shto Koment