Sport

Bayerni “shoping” te Atletiko, Lorente objektivi i kampionëve të Europës…

Sipas asaj që kanë raportuar mediat gjermane, Bayerni është gati të shpenzojë deri në 65 milionë euro për Markos Lorenten, shifër që vështirë ta tundojë Atletiko Madridin
Featured image of article: Bayerni “shoping” te Atletiko, Lorente objektivi i kampionëve të Europës…
Përditësuar:

GJERMANI – Mendohet se Bayern Mynih dhe Atletiko Madrid janë dy klube që kanë marrëdhënie të ngushta bashkëpunimi midis tyre. Kjo, pasi bavarezët kanë blerë Lukas Hernandezin për 80 milionë euro nga Atletiko, një shumë rekord për spanjolët.

Tani, kampioni në fuqi i Gjermanisë dhe Europës i ka kthyer sytë te skuadra madrilene, duke synuar transferimin e Markos Lorentes. 25-vjeçari është njëri nga lojtarët kryesor të Atleticos dhe transferimi i tij në Mynih, nuk do të jetë aspak i lehtë për kampionët e shumëfishtë të Gjermanisë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Mesfushori i kombëtares spanjole Lorente, këtë edicion ka zhvilluar 17 ndeshje me Atletikon, ku ka shënuar 5 gola dhe ka dhënë 3 asistime. Këto ia kanë rritur vlerën lojtarit në tregun e futbollit, qoftë këtë kalimtar të janarit, por edhe në atë të verës.

Sipas asaj që kanë raportuar mediat gjermane, Bayerni është gati të shpenzojë deri në 65 milionë euro për lojtarin. Kjo shifër vështirë ta tundojë Atletiko Madridin ta lejoj largimin e mesfushorit, të cilin e blenë në verën e vitit 2019 nga Real Madridi për 30 milionë euro.

B.T (Dosja.al)

Shto Koment