Sport

Bayern Munich i vihet pas Paulo Dybalës

Bayern Munich po konsideron tranferimin e Paulo Dybalës.
Featured image of article: Bayern Munich i vihet pas Paulo Dybalës

Bayern Munich po mendon për tranferimin e yllit argjentinas të Juventusit, Paulo Dybala.

25 vjeçari pëlqehet shumë nga ekipi bavarez i cili po kërkon të përfitojë nga situate aktuale mes Dybalës dhe Juventusit.

Argjentinasi nuk po kalon ditët e tij më të mira me klubin e Torinos që prej afrimit të Cristiano Ronaldos, i cili duket se e ka vendosur në hije sulmuesin.

Ai ka humbur edhe vendin e titullarit të rregullt dhe nuk po i pëlqen aspak kjo situatë te Juventusi.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Sipas gazetës italiane Tuttomercato, Bayern Munichu po përgatit një lëvizje për transferimin e Dybalas në verë.

Karl Heniz-Rummenigge thuhet se është një tifoz i madh i yllit argjentinas, i cili ka qenë i lidhur me një largim të Juventusit prej disa javësh.

Dybala ka luajtur 26 ndeshje këtë sezon ku ka arritur të shënojë tetë herë dhe ka asistuar 6 herë të tjera.

B.N/dosja.al

Shto Koment