Sport

Hoffenhaim bën me zemër Bayernin, bavarezët kalojnë në çerekfinalen e Kupës së Gjermanisë!

Bavarezët fituan 4-3 ku autorët e golave ishin dy herë Robert Lewandowski, Thomas Muller dhe autogoli i Benjamini Hubner që ndihmoi Bayernin të kalonte në turin tjetër.
Featured image of article: Hoffenhaim bën me zemër Bayernin, bavarezët kalojnë në çerekfinalen e Kupës së Gjermanisë! Robert Lewandowski

GJERMANI- Bayern Munich ja ka dalë të fitojë mes emocionesh ndaj Hoffenheim për Kupën e Gjermanisë, duke kaluar në çerekfinale.

Bavarezët fituan 4-3 ku autorët e golave ishin dy herë Robert Lewandowski, Thomas Muller dhe autogoli i Benjamini Hubner që ndihmoi Bayernin të kalonte në turin tjetër.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Miqtë nuk u  dorëzuan dhe shënuan dy herë në dhjetë minutat e fundit, duke e bërë sfidën edhe më emocionuese.Munas Dabbur realizoi dy herë, por pamjaftueshëm për Hoffenheim për të barazuar rezultatin.

(E.Ç. Dosja.al)

Shto Koment