Politike

Basha tregon historinë e trishtë që dëgjoi në Vlorë: Një qytetar kishte lënë televizorin peng tek furra e bukës për të marrë një muaj bukë

Basha duke folur për varfërinë që ekziston në Shqipëri, ai tregoi një histori që kishte dëgjuar në Vlorë
Featured image of article: Basha tregon historinë e trishtë që dëgjoi në Vlorë: Një qytetar kishte lënë televizorin peng tek furra e bukës për të marrë një muaj bukë Lulzim Basha dhe foto ilustruese

TIRANË– Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka folur sot për sistemin e taksimit në Shqipëri. Numri një i opozitës ka thënë se taksa progresive e vendosur nga Rama po mbyt qytetarët e shtoi se kur të vijë ai në pushtet do të vendoset taksa e sheshtë 9%.

Basha duke folur për varfërinë që ekziston në Shqipëri, ai tregoi një histori që kishte dëgjuar në Vlorë. Numri një i opozitës, u shpreh se një qytetar në Vlorë kishte lënë peng televizorin tek furra e bukës për të marrë për një muaj bukë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Më tha njëri në qendër të Vlorës, që e çon televizorin tek furra e bukës, e lë peng, që të marri bukë. Dëgjoj gjëra shumë të tmerrshme dhe në vende të tjera, situata është shumë e keqe”, tha kreu i PD.

(A.B. Dosja.al)

Një Koment në “Basha tregon historinë e trishtë që dëgjoi në Vlorë: Një qytetar kishte lënë televizorin peng tek furra e bukës për të marrë një muaj bukë

  1. Keto peralla mos i trego as per kalamajt.nuk ti beson njeri.Shpalos program te besueshem te fitosh zgjedhjet.Hiq dore nga pensioni minimal 250 euro ,por ji realist.Keshtu fiton me shume

Shto Koment