Ekonomi

Basha takim me Albin Kurtin, e vlerëson për qëndrimin që mbajti ndaj studentëve

Kreu i PD-së Lulzim Basha priti sot në një takim Kryetarin e Vetëvendosjes Albin Kurtin
Featured image of article: Basha takim me Albin Kurtin, e vlerëson për qëndrimin që mbajti ndaj studentëve
Përditësuar:

Kreu i PD-së Lulzim Basha priti sot në një takim Kryetarin e Vetëvendosjes Albin Kurtin, të cilin e vlerësoi për qëndrimin ndaj kauzës të studentëve e pedagogëve dhe protestës së tyre.

Basha dhe Kurti kanë ndarë të njëjtin mendim  mbi rëndësinë që ka dialogu mes Kosovës dhe Serbisë, domosdoshmërinë e moscënimit të integritetit territorial dhe shtetëror të Republikës së Kosovës dhe unitetin politik me të cilin Kosova duhet të përfaqësohet në këtë dialog.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Kreu i opozitës shqiptare dhe lideri i Vetëvendosjes shprehën vendosmërinë për t’u qëndruar vlerave dhe standarteve perëndimore, si e vetmja garanci në mbrojtje të interesit më të mirë të Shqipërisë dhe Kosovës.”, thuhet në njoftimin e PD-së.

J.V/Dosja.al

Shto Koment