Politike

Basha si Rama, nis ditën me fjalët e ish-presidentit amerikan: Lirinë s’ia lamë në gjak fëmijëve, duhet mbrojtur dhe…

Kryedemokrati Lulzim Basha ka publikuar në rrjetin e tij social në Twitter një foto të presidentit republikan, një thënie për lirinë.
Featured image of article: Basha si Rama, nis ditën me fjalët e ish-presidentit amerikan: Lirinë s’ia lamë në gjak fëmijëve, duhet mbrojtur dhe… Lulzim Basha

TIRANË– Kryedemokrati Lulzim Basha e ka nisur këtë të dielë me një shprehje të ish-presidentit të SHBA-së, Ronald Regan.

Basha ka publikuar në rrjetin e tij social në Twitter një foto të presidentit republikan, një thënie për lirinë. Mesazhi i fotos ishte se liria e çdo vendi apo çdo individi nuk trashëgohet, por fitohet.

Postimi i Bashës

“Liria nuk është kurrë më shumë se një brez larg zhdukjes. Ne nuk ua kaluam atë fëmijëve tanë përmes gjakut. Duhet luftuar dhe mbrojtur dhe duhet trashëguar njësoj siç bëmë dhe ne,”-shkruan Basha duke cituar presidentin Reagan.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Regan ka qenë presidenti i 4-të i Amerikës, dhe ka shërbyer si i tillë në vitet 1981-1989.
Në moshën 73-vjeçare kur u rizgjodh në 1984, u bë personi më i vjetër i zgjedhur president i Shteteve të Bashkuara. Ai njihet si “Komunikuesi i Madh” sepse ishte një folës i mirë në publik.

(k.m/dosja.al)

Shto Koment